Уроки Коробки Т.Б.

Коробка Тамара Борисівна, бібліотекар, 1 клас


Тема :   Осіння щедрість
Мета:    вчити дітей бачити прекрасне навколо себе; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного краю, прагнення збагачувати його красу.
Місце проведення: шкільне подвір’я.

                                                    Хід уроку

І.  Організаційна частина. Вихід учнів на шкільне подвір’я. 
ІІ. Оголошення теми та мети уроку.
ІІІ. Робота над темою уроку.

1.  Сьогодні до нас на урок завітає чарівна гостя .
     Відгадавши загадку, ви дізнаєтесь, хто вона
                           Щедра гостя до нас прийшла,
                           Багаті врожаї нам принесла,
                           Фрукти щиро дарувала,
                           Золотом листя розфарбувала
                           Хто вона?  (Осінь)
     - Молодці, діти! Відгадали загадку. Отже мова, на уроці мислення йтиме про осінь.
               (Входить дівчинка, одягнена у костюм Осені)
Осінь:
     -  Люди завжди мене прославляли. І багато цікавого помічали.
Бібліотекар:
     -  А чи знаєте ви, що є дві осені? Одна - радісна, пишно вбрана. На клумбах ми бачимо айстри, жоржини, біля доріг стоять золотисто-червоні клени і жовті берези. А який багатий урожай: повні кошики грибів і ягід?
А коли сонце ховається й дощ сірими нитками прошиває хмари і небо – одразу змінюється все навколо. Це друга осінь, вся в клаптиках опалого листя, сіра, сумна, похмура, дощова.
   -  Спробуйте відчути запах зів’ялого листя. Який настрій він викликає?
(учні відшукують зів’ялі листочки та намагаються відчути їхній запах)
   - Відчуйте запах осінніх квітів. Доберіть слова, що характеризують їхній аромат.
Осінь:
                            А чи знаєте малята
                            Що принесла вам на свято
                            Із садів, полів, грядок? –
                            Повний козубок загадок.

2.  Відгадування загадок.
- Шкір має сім, а сльози пускає всім. (Цибуля)
- Сидить дівчина в коморі, а коса її на дворі. (Морква)
- Сидить вона вся в городі, вся в латках. (Капуста)
- Без вікон, без дверей, повна хата людей. (Огірок)
- Жовті коси маю, та не заплітаю. (Кукурудза)

 3.  Осінь:
  -  Цікаво, а чи знаєте ви народні прикмети про осінь?
 (грім у вересні – на теплу погоду).
 (сухий вересень – на пізню зиму).
 (ранній листопад – на холодну зиму).

4. Гра «Відгадай плід запахом і смаком» (морква, цибуля, капуста, буряк, огірок, яблуко, виноград, груша, помідор).

5. Трудова справа «Осіння корзинка» (збір осінніх дарунків (листя). Плетіння віночків.

ІV. Підсумок уроку.
Гра «Мікрофон».

                                                                                  








Немає коментарів:

Дописати коментар