Уроки Лютої Т. О.

Люта Тетяна Олексіївна, 4 клас
 

Тема: Вересень. Вже брами літа замикає осінь.
Мета:   Розширити знання учнів про характерні ознаки осені в живій та не живій природі; розвивати спостережливість, образне мислення, зв’язне мовлення і збагачувати словниковий запас; спонукати до дбайливого ставлення до природи, інтелектуального самовдосконалення; виховувати працьовитість, доброзичливість, заощадливість.
Обладнання: гномон, фрукти, овочі, вінки з живих квітів і листя; кольорова крейда.
Місце проведення: шкільне подвір’я, класна кімната.

                                                     Хід уроку

І. Організація класу.
ІІ. Календар дня: 1) число, місяць., рік; день тижня; день робочого тижня.
                                 2) погода-заповнення календаря погоди.

ІІІ. Актуалізація  опорних   знань.
1)    Робота над віршем М. Сингаївського «Звозить Вересень в комори…»;
2)    Гра «Аукціон» (назви видів осінніх сільськогосподарських робіт);
3)    Стратегія «Мозковий штурм»: - Чому люди восени збирають урожай та запасають його у коморах на зиму?
4)    Робота з гномоном.

ІV. Мотивація навчальної діяльності:
1)    Гра «Додай слівця»: Восени з кожним днем сонце піднімається все… . У вересні ще багато … і .. днів. На полях, городах та у садах люди збирають … .
2)    Групова робота (розподіл на групи – улюблені фрукти – груші, яблука, сливи):
-          Чому осінь називають щедрою?
-          Чому перший місяць осені називають вереснем7
-          Чому говорять, що вересень пахне яблуками. А жовтень капустою?

V. Оголошення теми і мети уроку.

VІ. Усвідомлення змісту:
1)    Гра «Запитання – відповідь»;
2)    Гра «Додай колір» - колективне розфарбовування малюнку на асфальті – осінній букет.
3)    Стратегія «Підсилена лекція» (вчитель і учні - консультанти) – квіти (краса, магія, зцілення; походження, Батьківщина, традиції).

4)      Висновок:                       1 місяць осені
                                             
розмаїття квітів                                                     день коротшає
листя на деревах                    ВЕРЕСЕНЬ                                сонце піднімається
і кущах змінює колір                                                  птахи починають відлітати у
                                                                                                  вирій                       
люди збирають урожай                                        тварини готуються
                                                                                        до зими
                                            «бабине»   холоднішає
                                                 літо


5)    КТС «Казкарики» (диференційовано)
1 варіант:               самостійна творча робота (казки про осінь)
2 варіант:               твір за початком та опорними словами і словосполученнями –             «Вересневий день».
3 варіант:                робота з вчителями за запитаннями, планом та опорними словами – твір «Вересень»
                           6) Стратегія «Крісло автора».

                           7) Словесне малювання за змістом прочитаних творів.


VІІ. Рефлексія: 1) Робота над віршем А. Малишка «У вересня щедра рука».
                             2) Запитання на засипку: - Як називається улюблена квітка В.О. Сухомлинського?         - Що ти знаєш про чорнобривці?

      VІІІ.  Підсумок    уроку:
1)    Гра «Інтерв’ю»;
2)    Мотивація оцінювання навчальної діяльності учнів на уроці



Немає коментарів:

Дописати коментар