Уроки Діордієвої Д. О.

Діордієва Джаліна Олександрівна, 2 клас


Тема: Осінь – чарівниця.
Мета:   Поглибити уявлення учнів про рідну природу, вчити бачити і розуміти прекрасне як в природі, так і в житті, поезії, удосконалювати вміння висловлювати свої почуття і захоплення; допомагати відчувати яскравість осінніх барв; розширювати словниковий запас учнів, розвивати спостережливість виховувати любов до природи, бережне ставлення до неї.  
Місце проведення: шкільний куточок природи.

                                                     Хід уроку

І. Оргмомент:
                            У – уважні
                            Р – розумні
                            О – організовані
                            К – кмітливі

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
1.     Загадка
                                                Вітер листя зносить
                                                Бо надходить  … (осінь)
2.     Вчитель:
-         Так, це осінь. І вона завітала сьогодні до нас на урок. Ми вирушаємо у подорож у світ прекрасного, у світ природи, у світ осінніх барвистих фарб (діти на шкільному куточку природи розміщуються під ніжними чарівними берізками).
     Осінь – ніби справжня художниця, без пензлика, без олівця,         розфарбувала дерева, кущі, трави. Запросила всіх на свій прощальний карнавал.
-         Який колір осінньої пори найбільше повторюється?  (жовтий)
-         Скільки відтінків жовтого?
3.     Діти ланцюжком по реченню описують осінь:
-         Виблискують у небесній сині жовтою різьбою берези.
-         Святковими у своїй красі стоять золотаво – червоні  клени.
-         Переливаються бронзою осики.
                                                                        (А.С. Волкова «Осінь»)
4. Бесіда.
-    А ще що ви знаєте про осінь? Чим вона відрізняється від інших пір року?
-    Пригадайте, де ви бували восени, що цікавого спостерігали в природі?
-    які прикмети осені запам’ятали ?  (відповідь дітей)

5.  Гра «Який це місяць осені?»
                                          Кожен назве їх
                                          Бо кожен їх знає:
                                          Перший - ….   (вересень)
                                          У вирій птахів виряджає
                                          Другий же - ….    (жовтень)
                                          Золотом ліс прикрашає
                                          Третій - …. (листопад)
                                          Те золото вітром зриває. 
ІІІ. Тема і мета уроку.
IV. Усвідомлення нового матеріалу.
1.     Вчитель
Сьогодні, перебуваючи на подвір’ї, серед золотих барв осені ми будемо складати розповідь «Осінь чарівниця». Можливо Мандруємо далі по чарівній осені.

2.     Фізпауза
                                         Злітає листя зливою
                                         І падає німе.
                                         Вітрець пісні наспівує
                                         А сам все дужче дме.

3. Словникова робота
   (вчитель показує картки:)
осінь – щедра, золота, чарівниця, художниця, красуня;
прийшла – прилинула, завітала;
дерева – барвисті, позолочені, святкові, вбрані;
листочки – золотисті, строкаті, різнобарвні.

4       Слухання віршів про осінь (читають учні)
-         Падає, падає листя,
     Листя в саду мерехтить,
     Жовте, яскраво – вогненне
     Тихо за вітром летить.

     -    Непомітно з’явилася осінь -
          День коротшим стає щодоби.
          Глянь, берізки уже – златокосі,
          І в дубів багряніють чуби.
    
-         Висне небо синє,
     Синє, та не те,
     Світить, та не гріє
     Сонце золоте.

5. Вчитель читає текст (діти уважно слухають)
   Жовтокоса чарівниця – осінь прилетіла на золотому коні у ліси і парки. Торкнулася чарівною паличкою верхівок дерев. І зашелестіли на них багряні шати. На землі рясніє барвистий килим. На високому холодному небі повільно пливуть хмари. Чудово навкруги!


    6. Усне складання розповіді учнями.
І група
Діти підходять до дерев, торкаються стовбура, листячка, гілочок …
ІІ група
(сильні учні) складають вірш:
За опорними словами: Осінні листочки – парашутики
                                       Осінні листочки – на дереві сиділи,
                                       звідти полетіли.





V. Закріплення
                                      Інтерв’ю
1.     Слухання відповідей дітей на питання вчителя:
-         Що найбільше сподобалося на уроці?

                                 Презентація (учнями)
2.     Розповідь, «Осінь - чарівниця»
-         читання віршів.
3.     Вчитель:
-         На закінчення першої чудової подорожі я вам розповім «Легенду про осінь».
За народним переказом Осінь – старша дочка Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй:
-         Забирай все моє багатство. Я віддаю тобі і все своє золото. Будь щедрою і люди полюблять тебе.
          І осінь, як ви бачите, виконує наказ Сонця і кожного року дарує нам      щедрі дарунки полів і садів і чарує нас своїм осіннім золотом.

VІ. Підсумок уроку
Оцінення активності учнів вчителем.

VІІ. Домашнє завдання
На окремих листочках написати твір і замалювати осінь.


Немає коментарів:

Дописати коментар